Menu

www.bibliotece

blog o bezpieczeństwie w sieci

Dzień bez smartfona? Dlaczego nie!

wwwblibliotece

W najnowszym numerze "Świat kobiety" i "Oliwia" można znaleźć artykuły na temat uzależnienia dziecka od Smartfona, internetu...Jak sobie z tym radzić? Jak spędzić czas z dzieckiem bez smartfona? Polecamy te artykuły:

SAM_5066SAM_5068SAM_5069SAM_5067

12 października - Dzień Bezpiecznego komputera

wwwblibliotece

2

Jeśli posiadamy komputer z internetem - jesteśmy zagrożeni. Co niebezpiecznego na nas czeka?

Zagrożenia


Kradzież z włamaniem - w sieci działa wiele osób, które wykorzystując luki w oprogramowaniu uzyskują nielegalny dostęp do cudzych zasobów, uzyskane w ten sposób dane mają zapewnić im finansowe korzyści;
Spam - elektroniczne wiadomości masowo rozsyłane do osób, które ich nie oczekują;
Wirus - to najczęściej prosty program komputerowy, który w sposób celowy powiela się bez zgody użytkownika;
Dialer - to program komputerowy do łączenia się z Internetem za pomocą modemu, jeśli działa bez wiedzy użytkownika może spowodować wielokrotne zwiększenie typowych kosztów dostępu do Internetu;
Sniffing - skuteczna i trudna do wykrycia technika przechwytywania danych;
Trojany i robaki - programy działające w ukryciu, ich zadaniem najczęściej jest przekazanie zdalnej kontroli nad systemem osobie nie posiadającej odpowiednich uprawnień.


Jak się bronić?


1. Korzystaj z zapory połączenia internetowego
Należy uniemożliwić osobom z zewnątrz włamanie do sieci za pośrednictwem Internetu przez zainstalowanie sprzętowej zapory sieciowej oraz tzw. zapory programowej.
2. Pobieraj aktualizacje
Należy pobierać i instalować najnowsze aktualizacje oprogramowania. Osoby atakujące wyszukują i wykorzystują błędy i luki w popularnym oprogramowaniu, głównie dla emocji z tym związanych, dla zysku lub chęci spowodowania zamętu.
3. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego
Należy zapobiegać infekcjom wirusami, instalując oprogramowanie antywirusowe i regularnie je aktualizując oraz używać wbudowanych funkcji zabezpieczeń programów pocztowych. Nie należy otwierać podejrzanych plików.
4. Używaj silnych haseł lub technologii silnego uwierzytelniania
5. Przeglądaj sieć Web, zachowując środki ostrożności
Należy zadbać, aby przeglądanie sieci Web odbywało się w bezpieczny sposób. Strony sieci Web mogą zawierać programy. Te programy są na ogół nieszkodliwe i pożyteczne (np. animacje i menu wyskakujące), ale czasem zawierają wirusy.
6. Korzystaj z poczty e-mail w bezpieczny sposób
7. Regularnie twórz kopie zapasowe i odtwarzaj dane
Więcej informacji znajdziesz na stronach:

www.dzienbezpiecznegokomputera.pl
www.chip.pl
www.pcworld.pl
grzes-mp3.republika.pl
Informacje pochodzą ze strony: http://bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/68/index.php

 

Edykacyjna strona z grami dla dzieci

wwwblibliotece

1231

Szukacie bezpiecznej strony z grami edukacyjnymi dla swojego dziecka?

Edukacyjne Gry Dla Dzieci to miejsce, w którym najmłodsi znajdą dla siebie wiele niesamowitych przygód, a rodzice, spokojni o ich bezpieczeństwo, będą mogli pozwolić sobie na chwilę oddechu od codziennych obowiązków. Specjalnie przygotowane narzędzie, Budzik Rodzicielski, będzie pilnował, by najmłodsi wiedzieli dokładnie kiedy mija czas uzgodniony z rodzicami jako czas na granie.
Serwis jest całkowicie wolny od reklam, w związku z czym koszty utrzymania i rozwoju pokrywane są z dobrowolnego, niewielkiego abonamentu, w zamian za opłacenie którego dajemy pełen dostęp do wszystkich materiałów, których ilość staramy się cały czas powiększa
ć. Oczywiście można korzystać z dużej części serwisu całkiem bezpłatnie.
Wyrusz do Krainy Mądrości i Zabawy, by wraz z Pluszkiem i Przyjaciółmi zgłębiać tajemnice liczb, obrazów i dźwięków, a także rozwijać swoją zręczność i zmysł percepcji. Odkrywaj nowe, dodawane co kilka dni gry, oraz zapraszaj do wspólnej zabawy rodzinę i przyjaciół.
 
Serdecznie polecamy! :)

Siła mediów społecznościowych

wwwblibliotece

bigstockSocialMediaSocialNetworkingRawpixel

Dziś Czarny Protest. Większość jego uczestników dowiedziała się o nim z portali społecznościowych. Jak wielka jest ich moc? Jaki zasięg mają wydarzenia tworzone na znanym portalu Facebook? Co można osiągnąć poprzez media społecznościowe? Zapraszamy do artykułu!

10. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie"

wwwblibliotece

saferINTERNETlogo

W dniach 20-21 września 2016 r. w hotelu Airport Hotel Okęcie przy ul. 17 Stycznia 24 w Warszawie odbędzie się 10. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".

Organizatorem konferencji jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), oraz niemieckie konsorcjum realizujące projekt klicksafe. Konferencja organizowana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Connecting Europe Facility. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja OrangeW tym roku współorganizatorem konferencji jest Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).  

Jak co roku, konferencja poświęcona będzie szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Adresatami wydarzenia są przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną między innymi wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online, wyzwania w zakresie bezpieczeństwa internetowego a także nowe pomysły w zakresie zastosowania nowych mediów i nowych technologii w procesie edukacji dzieci i młodzieży.

Po więcej informacji odsyłamy do artykułu!

© www.bibliotece
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci